גריטת רכבים

אסי דהן מחזור מתכות בע"מ הינה אחת מ - 6 מרכזי גריטת רכבים המורשים מטעם משרד האנרגיה והתשתיות הלאומיות לגריטת רכבים במסגרת תכנית גריטת רכבים לשנת 2018. יתר מכוני הגריטה המורשים נמצאים באשדוד, רהט וירושלים.

 

במסגרת התכנית ניתן לקבל מענק מהמדינה עבור גריטת רכבי דיזל מזהמים, ובתנאי שהרכב שלך עומד הקריטריונים הבאים:
1. רכב כבד: רכב המשמש להסעת 8 נוסעים או יותר, או רכב מסחרי 12 טונות ומעלה.
2. רכב ישן: נירשם בישראל לפני שנת 2005
3. מונע ע"י דיזל
4. לא מותקן בו מסנן חלקיקים


תכנית הגריטה הינה חלק מהתכנית הלאומית לצמצום זיהום אוויר, הנועדה להפחית כ - 30% מזיהום האוויר הניגרם ע"י כלי רכב בישראל ע"י גירטת רכבי דיזל כבדים ומזהמים, או לחילופין - התקנת מסנני חלקיקים בסיבסוד המדינה.

זוהי תכנית חשובה הנועדה לשיפור איכות האוויר בישראל לרווחת כולנו.


אם הרכב שלך עונה על הקריטריונים לתכנית גריטת הרכב, אנא צור עמנו קשר - 076-8614016.

אנו מכון גריטת הרכבים היחיד באיזור חיפה והצפון המורשה מטעם משרד האנרגיה והתשתיות הלאומיות ויש לנו נסיון רב בגריטת רכבים.
אנו נספק לך שירות אדיב, מהיר ומקצועי!

תכנית גריטת רכבים 2018 - רכבי דיזל כבדים

 

תכנית הגריטה 2018 מיועדת לכלי רכב כבדים, ישנים, המונעים בדיזל ומשמשים להסעה של 8 נוסעים או יותר, או רכבי מסע או עבודה מסחריים במשקל כולל של 12 טון או יותר. מאחר שסוגי כלי הרכב הללו הם המזהמים ביותר, מחובתו של בעל הרכב להתקין בו מסנן חלקיקים בתמיכת המשרד להגנת הסביבה, או לשלוח אותו לגריטה בתמורה למענק.
אז כמה תקבלו עבור רכבכם? על פי אתר המשרד להגנת הסביבה, מענק גריטת רכב דיזל משתנה ביחס לסוג הרכב.

לחצו כאן למחירון גריטת רכבים

 

אחד מגורמי הזיהום הסביבתי הגדולים ביותר שניתן לשלוט בהם הוא התחבורה. כדי להפחית את זיהום האוויר הנגרם מכלי רכב, החליט משרד התחבורה, בשיתוף עם משרד האוצר, להזניק החל מנובמבר 2018 תוכנית גריטת כלי רכב ישנים, כבדים ומזהמים בעלי מנוע דיזל.

תכנית הגריטה אינה ראשונה מסוגה. תכנית הגריטה המקורית יצאה לדרכה בשנת 2009, כאשר מטרתה הייתה גריטת רכבים ישנים ובמסגרתה הוצע סכום של 3000 שקלים לכל אדם שבבעלותו רכב בן 20 שנה או יותר, תמורת מסירת הרכב למגרש גרוטאות, זאת על מנת להוריד כלי רכב מסוכנים ומזהמים מכבישי ישראל. בשל בעיות תקציביות התכנית הופסקה והוחזרה חדשות לבקרים, כאשר בסיבוב האחרון פעלה כמבצע גריטת מכוניות במשך יום אחד בלבד.

 

הפעם הקציב המשרד להגנת הסביבה לא פחות מ-100 מיליון שקלים לתכנית גריטת כלי רכב כבדים הפועלים על מנוע דיזל, תקציב שאמור להספיק לביצוע התכנית באופן חלק ויסודי. הסכום המדובר הוא חלק מתקציב גדול יותר (כ-260 מיליון שקלים) שיועד לתכנית השלמה, הכוללת סבסוד התקנת מסנני חלקיקים בכלי הרכב אשר לא יימסרו לגריטה וימשיכו לנסוע בכבישים.

מנתוני הנסועה לשנת 2017 עולה כי כלי רכב המונעים בדיזל אחראיים לכ-80% מזיהום האוויר, אף על פי שהם מהווים רק 20% מהנסועה עצמה. אין פלא, אם כך, שתכנית הגריטה החדשה צפויה להפחית את זיהום האוויר הנגרם מכלי רכב בכ-30%. מאז שהחלה, פעילות גריטת המכונית תרמה רבות לאיכות האוויר והסביבה, כאשר משנת 2009 מוחזרו מעל 30,000 כלי רכב, ומעל 25,000 טון ברזל. התוכנית של 2018 נועדה להשלים את התמונה לכדי מהפך של ממש.

 


עומדים בקריטריונים? מחכים לכם בבלפור מתכות


מחפשים מכון גריטת רכבים בחיפה והסביבה? אם אתם זכאים לתוכנית הגריטה החדשה ורוצים להוריד את הרכב הישן והמזהם מהכביש, לתרום לאיכות הסביבה וגם לקבל מענק כספי גבוה - הגעתם למקום הנכון. בלפור מתכות הוא מכון הגריטה היחיד בצפון הארץ המורשה מטעם משרד האנרגיה והתשתיות הלאומיות, ואנו נותנים שירות מהיר ואדיב לכל תושבי הצפון. אנו מספקים שירותי גריטת משאיות, רכבי דיזל וכלי רכב ישנים, לצד קניית מתכות מכל סוג, פירוק ופינוי מפעלים, פתרונות השמדה, הטמנה ועוד. כחברה שחרטה על דגלה את נושא השימור הסביבתי ומובילה אותו בישראל כבר מעל 30 שנה, אנחנו גאים לקחת חלק במהלך הכל כך חשוב הזה של גריטת מכוניות ישנות ומזהמות, ולהצעיד את ישראל אל המאה הבאה - המאה הירוקה.

גריטת רכב הינו עסק למקצוענים! לאסי דהן מחזור מתכות בע"מ נסיון רב שנים בגריטת רכבים ואנו מטפלים בכל שלבי התהליך. התקשרו ללא דיחוי ל-1800-380-000 או צרו קשר לקבלת הצעת מחיר לשירותי גריטת רכב בחיפה והצפון.